Vendosi te hidhej nga pallati për të vrarë veten por një bjonde vuri bast që nuk do hidhej. Ajo që ndodhi më pas..

Aldo u fut ne nje lokal per te pire dicka ne oren 9.58 te darkes. Ai u ul ngjitur me nje bjonde.

Ne ate moment ne televizorin e lokalit filluan lajmet e ores 10. Ne lajme po jepej nje kronike ku nje burre kishte hipur ne maje te pallatit dhe ishte bere gati per tu hedhur per te vrare veten.

Bjondja u kthye nga Aldo dhe i tha: “A mendon se do hidhet nga pallati?”

Aldo ju pergjigj: “E di cfare? Mendoj se po. Mendoj qe do hidhet.

Bjondja ju pergjigj: “Une mendoj qe nuk do hidhet. Vej bast po te duash”

Aldo ra dakord me bjonden dhe vuri bast 50 mije leke qe burri do hidhej nga pallati.

Ne ate moment, ne televizor u shfaq burri i cili u hodh nga pallati dhe vdiq menjehere. Bjondja e merzitur qe humbi bastin nxorri 50 mije lekeshin dhe ja dha Aldos.

Aldo ju pergjigj bjondes: “Nuk mund ti marr leket e tua. Nuk eshte e drejte. Une e pashe ne lajmet e ores 5 ate burrin qe u hodh.

Bjondja ju pergjigj: “Edhe une e pashe ne lajmet e ores 5 qe ai u hodh nga pallati por mendova qe kesaj rradhe nuk hidhej me”

Aldo qeshi me budallekun e bjondes, mori leket e bastit dhe iku.