Vdes në gjumë aktori i madh Hollivudian. Hollivudi në zi! Në Shqipëri ai njihet për rolin e tij si..

SKOCI- Aktori Sir Sean Connery, i njohur në rolin e James Bondit, ka vdekur në moshën 90-vjeçare.

Sipas mediave te huaja skocezi ishte i pari që e kishte sjellur në ekranin e madh rolin e James Bondit.

Ai vdiq ne gjume ne Bahamas dhe mendohet se nuk ishte mire nga ana shendetsore prej nje kohe shume te gjate.

Karriera e tij zgjat disa dekada ndërsa kishte marrë çmimin Oscar, dy çmime Bafta dhe tre Golden Globes.

Filmat e tjerë të Sir Sean përfshinin “The Hunt for Red October”, “Indiana Jones and the Last Crusade” dhe “The Rock”.

Ai konsiderohej kryesisht si aktori më i mirë që ka luajtur 007 në ekskluzivitetin e gjatë, shpesh duke u quajtur si i tillë në sondazhe.