Vajza e vogël kurioze, dëgjoi Edi Ramën në televizor dhe pyet babain: “O babi, çfarë është korrupsioni?” Babai i dha përgjigjen kuptimplotë.

Nje vajze e vogel rreth 11 vjec, po luante me lodrat e saj. Ne sfond, ne televizor ishin lajmet dhe secila nga partite politike si Ps dhe Pd po akuzonin njera tjetren per korrupsion.

Vajza me pafajsine e saj pyeti babain:

O babi cfare eshte korrupsioni?

Merr nje birre ne frigorifer dhe ma sill – i tha babai

Por mami me tha qe nuk duhet te pish me, sepse dehesh! – i tha vajza

Mire te keqen babi. Kur te shkosh tek frigoriferi te me marresh birren, merr per veten tende edhe nje akullore qe ta kam blere une dhe haje – i tha babai

Uaaa babi urra je shume i mire. Po iki te ta marr direkt birren – i tha vajza e lumtur

Ja pra te keqen babi, ky eshte korrupsioni – i tha babai duke qeshur.