Tenori Agim Hushi: “Rama i ka hipur kalit së prapthi. Hynë pa brekë në b.. në zyra dhe dolën milionera. Koha tij ka mbaruar”

Tenori me famë botërore Agim Hushi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer ndaj kryeministrit Edi Rama se ka helmuar kombin e tij me çdo fjalë që lëshon dhe veprim që ndërmmerr. Hushi tha se ndryshe nga paraardhësit e tij, Edi Rama mbolli kaq shumë urrejtje, u tall dhe luajti teatër me vendin dhe kombin.

Postimi i plotë:

Sot në këtë pështjellim të madh kombëtare kur po mallkohen të vdekur e të gjallë, me zë apo nën zë dua ti them dhe unë dy fjalë!
Unë e dijë se nuk jam analist dhe fjalët e mia shumëfishohen rrallë por ju siguroj për ndershmërinë e këtij statusi dhe mirësinë e mbrujtur në këto fjalë! Ne jemi një komb i vogel që po provojmë eksperimente të mëdha!
Çdo zyrtarë që ka marrë në dorë këtë vend është sjëllur si pronarë i atdheut, i njerëzve, i dinjitetit tonë kombëtar! Kanë hyrë nëpër zyra pa brekë në b.. dhe kanë dalë milionera! Por ky i gjati bën disi përjashtim se kishte ardhur nga një pushtet i majmë!
Por ajo që ky bëri në ndryshim nga paraardhësit e tij: mbolli kaq shumë urrejtje! I doli gjysmës së popullit hapur se e urrente, e përçmonte dhe sla gjë pa bërë kundër tij! Ngriti policinë, ligjin, taksat. Ndërsëu një administrat dashakeqe dhe të pafrë, një shtet zemërgurë dhe të pamëshirshëm! Askush si ky nuk bëri teatër në zyrën e tij, u tall hapur me rrugët, shkollat, shtëpiat, repartet ushtarake dhe policore, u tall me azilet e pleqve dhe lyerjet e mureve, me spitalet dhe doktorat!
Shikojeni, tha çpo u dhuroj unë! Sikur nuk e kuptuan njerëzit se ai po tallej me njerëzit! Sikur si kishte parat nga gjaku dhe djersa e shqiptarëve! U tall me Klodian Rashën sikur të mos ta kish vrarë policia e tij dhë u kërkoi letër prindërve te tij të thonë së nuk duam që populli të ngrihët me emrin e Klodian Rashës! Por populli u ngrit se Klodiani është biri i tij, është simboli i fëmijeve të gjithë Shqipërisë!
Edi Rama ka helmuar kombin me helmin e tij në çdo gjëst dhë në çdo hap! A se kupton se koha e tij ka mbaruar, se ky Skënderbe që i ka hipur kalit sëprapthi ka marrë fund? A se kupton se fytyra e tij pa thënë asnjë fjalë i ka mërzitur dhe irrituar të gjithë?
Unë nuk kam interesa dhe më dhëmb kombi im! Unë kështu e shoh realitetin dhe nuk besoj se fyej apo cënoj asnjë të ngjyrosur blu apo të kuq! Por përçmoj helmin e Edi Ramës! Se ai s’duhet të helmojë më askënd!