Sali Lushaj: “Frrok Çupi meriton plumba prej m*ti Shurron rrugëve. Bolino është kollovar pa bo*e.

Ish-truproja i Sali Berishës, Sali Lushaj, i është përgjigjur gazetarit Frrok Çupi pas shkrimit që hodhi dritë mbi të shkuarën e Lushajt. Lushaj i kujtoi gazetarit se nuk ka dashur kurrë ta vrasë.

Shkrimi i plotë

Pushka do burrni ..Ti je mushk , as burrë as grua! E nëse plumbat do ishin prej m ..i besom nuk t’i kisha kursyer!
Mirëdita ka pas burra që i kanë shërbyer atdheut, e qëndrestare që e kundërshtuan komunizmin si rrallë kush! Por ka patur edhe një spiun të vogël me dosje, një novojtore Frrok Çufrra! Sapo lexova një artikull në gazetat më fal për shprehjen, “Tema” si dhe “Shqiptarja” të kollovarit të botoksuuar Karlo pa bole! Bisha para se të ngordhë do gjak!
Janë në krizë, nuk i lexon me kush, përveç llojit e sorollopit të tyre! E lexova atë shkrim dhe për herë të parë më erdhi keq për shkronjat dhe sinqerisht mora vesh që Frroku qënka gjallë! Për atë zot pata kujtuar që nuk jeton më matufi! Hyra dhe pash në internet fotot e tij, kadaver!
Ti Frrok je plak dhe ca gjëra që thua jam i bindur që ti kanë shkruar të tjerët, jo për gjë po miqt e tu më thanë që ka kohë që je pjerdhur e shurron rrugëve e redaksive! Nejse mirë bën, se ti dhe idhëtaret e tu e keni zakon të shurroni njeri-tjerin. Unë jam Sali Shaban Lushaj, ai që nuk ka frikë të ecë mes pazarit nga Tropoja deri në Konispol.
E kuptoj edhe inatin tend, je në grahmat e fundit, dikur ishe spiuni i vetëm i Mirëdites tani jeni shtuar, kakarisni nëpër gazeta pacavure që as për letër higjenike nuk i perdor kush! Në fakt Frrok s’të kam llogaritë kurrë as jam munduar të ndyj duart me ty se të yten e ka llas hit jo e jo! Kam qenë dhe mbetem kundërshtar i Enverit, ZP, e gjithë atyre që u shërbeve ti dhe flliqsira si ti, ju e ata!
Ti linde dhe jetove si bastard, ashtu do përfumdosh. Një shtet i tërë po merret me tim bir, të gjitha gazetat e porthalet mavi po mundohen të hedhin baltë mbi familjen time! U tmerroi një i ri që frymon liri, po ju frikëson e ju kall datën rinia!
Frrok iku koha jote! Ty të ka pëlqyer koteci me sa po kuptoj ndaj po kakaris! Më saktë jeni mbledh një kotec me pula kundër një Luani! Sonte të dhash shumë vëmendje matuf i ndyrë! Mjerë ti o mjeran! Mjerë ai që të ka prind e diçka! Gjakprishur.