Ndodh hataja. Nena e pameshirshme vret 5 femijet. Femija i gjashte shpetoi sepse…

Policia Gjermane, gjeti trupat e vdekur te 5 femijeve ne qytetin Solingen, raporton Bild.

Trupat e 5 femijeve u gjeten ne nje apartament ne Hasseldelle gjate pasdites.

Nena e cila kreu kete krim te pameshirshem, u hodh ne shinat e trenit per te vrare veten por sipas policise megjithese eshte ne gjendje te rende, ajo shpetoi.

Femijet e gjendur te vdekur ne apartament ishin te moshave 1, 2, 3, 6 dhe 8.

Gjyshja e femijeve, menjehere sapo degjoi lajmin per krimin qe kishte kryer vajza e saj, lajmeroi policine dhe i tha se njeri nga femijet kishte qendruar ne shtepine e saj nje nate me pare dhe per fat te mire shpetoi nga tragjedia.

Nena e femijeve eshte 27 vjec dhe tashme do pergjigjet para ligjit per krimin e kryer.