Ndërron jetë Kujtim Prodani. Fjalët e tij: “Sa miq e të afërm na more o flamë e keqe”

Artisti i mirënjohur shqiptar Kujtim Prodani është ndarë nga jeta ditën e sotme pasi infektimit me korona.

Prodani ishte i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”,  pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore dhe nevojës oksigjen.

Këngëtari  ka qenë një nga ata artistë që goditi me postimin e tij në Facebook.

 “Sa miq e sa të afërm na more, o flamë e keqe!”, shkroi ai pasi Korona mori shumë jetë.

Kujtim Prodani është këngëtar i njohur dhe autor i 57 teksteve këngësh.

Në nëntor të vitit 2003, Kujtim Prodani merr pjesë në Kënga Magjike 2003 dhe që prej atëherë aktiviteti i tij artistik nuk është ndalura për asnjë çast. Ai është djalë i artistëve të mirënjohur Anita Take dhe Agim Prodani.

Ai gjithashtu i ka dedikuar një këngë korones me titull “Ju flet Corona”.