Ndërron jetë aktori i famshëm i Hollivudit. Ishte vetëm 43 vjeç

Aktori i famshem i cili mahniti boten me filmin e tij te fundit Hollivudian Black Panther, vdiq dje nga nje semundje e rende.

Chadwick Boseman nderroi jete ne shtepine e tij ne Los Angeles per shkak te semundjes se kancerit. Aktori ishte 43 vjec dhe vdiq i rrethuar nga familja e tij.

“Boseman, ishte diagnostikuar me kancer ne zorren e trashe rreth 4 vite me pare” u shprehen familjaret e tij ne nje konference shtypi.

Aktori nuk ishte shprehur asnjehere publikisht per semundjen e tij.

Aktore te tjere te njohur si Viola Davis, Chris Evans, August Wilson u shprehen te shkaterruar “per kete humbje te paimagjinueshme te ketij talenti te rralle”