Liam Neeson përveç “Markos from Tropoja” është përleshur në jetën reale me grushta për shkak të..

Liam Neeson ka nje karriere shume te gjate ne boten e filmave. Ai ka luajtur disa nga filmat me te njohur ne bote si “Schindler’s List” dhe Taken me te cilin eshte bere shume i njohur ne boten Shqiptare.

Gruaja e tij Natasha Richardson humbi jeten ne menyre tragjike ne vitin 2009 prej nje aksidenti me ski. Ajo perplasi koken me nje gur duke pesuar hemoragji cerebrale.

Liam Neeson me gruan e tij

Liam Neeson ka bashkejetuar gjithashtu me aktoren e njohur Helen Mirren gjate viteve 80. Ai ka mbaruar shkollen per Fizike dhe shkenca kompiuterike.

Liam Neeson dhe Helen Mirren

Ai ka punuar disa kohe si mesues por e perjashtuan nga shkolla per shkak se u perlesh me nje nxenes. Ja si e tregon aktori kete histori/

Me nxenesit ndonjehere eshte problem disiplina. Nje nxenesi im 15 vjecar po bente rremuje ne klase. E urdherova te marri canten dhe te dali jashte klases. Pa pritur e pakuptuar ai nxorri nje thike nga xhepi dhe ma drejtoi mua. Une u ndjeva i kercenuar dhe bera ate qe sduhet ta kisha bere. I hyra nxenesit me grushta dhe shkelma

Liam Neeson