Ky eshte mashkulli i vetem ne bote qe ngaterroi vrimen. Kerkoi ndihmen e nje bjondeje dhe ajo i tha.

I ashtuquajturi Xhon, e kishte nisur diten duke luajtur golf por kishte te pakten nje ore qe nuk mbante mend se ne cfare vrime duhet ta fuste topin!

Ai ishte ne rradhe mbrapa nje bjondeje seksi dhe mori guximin dhe e pyeti:

Me fal zonje. Nuk mbaj mend ne cfare vrime po luaj golf. Meqe ti je perpara meje, a mund te me thuash ne cfare vrime po luan golf?

Bjondja ju pergjigj: Une jam ne vrimen e shtate. Meqe ti je mbrapa meje atehere i bie qe je ne vrimen e gjashte.

Xhoni e falenderoi dhe vazhdoi te luante golf. Mbas 1 ore qe po luante, per fat te keq e harroi perseri vrimen dhe perseri ju afrua bjondes dhe e pyeti se ne cfare vrime po luante golf.

Bjondja ju pergjigj: Une jam ne vrimen e katermbedhjete. Ti je mbrapa meje pra i bie qe je ne vrimen e trembedhjete.

Ai e falenderoi me perzemersi bjonden. Pak me vone shkoi te hante dicka tek restoranti i klubit te golfit. Aty pa perseri bjonden e cila ishte ulur. Ai ju afrua dhe i tha:

Te lutem me lejo te te qeras me nje dreke. Ti me ndihmove shume sot me vrimat. Nuk e di pse por kisha shume harrese.

Filluan te hanin te dy dreke dhe Xhoni e pyeti bjonden se cfare pune bente?

Bjondja ju pergjigj se ishte menaxhere shitjesh.

Ah edhe une menaxher shitjesh jam – i tha Xhoni. A mund te te pyes se cfare shet?

Bjondja ju pergjigj: Nese ta them se cfare shes, jam e sigurte se ti do qeshesh me te madhe.

Oh jo jo, nuk do qesh aspak. Te lutem ma thuaj – i tha Xhoni me seriozitet

Bjondja ju pergjigj: Une shes tampona.

Xhoni filloi te qeshte aq shume sa u shtri ne toke.

Ehh – i tha bjondja – e dija qe do qeshje prandaj nuk doja te ta tregoja

Nuk po qesh per kete gje – i tha Xhoni – Une po qesh sepse ti shet tampona ndersa une shes letra higjenike. Pra perseri jam nje vrime mbas teje – vazhdoi ai duke qeshur me te madhe.