I tregova më në fund babit që mami e tradhëton. Ai u tër’bua. Mami filloi të ul’ëriste dhe të qante me të madhe.

Jam perseri ajo vajza 24 vjecare, qe po me detyronte mami te njihesha se sben me te dashurin e saj. Lexo ketu pjesen e pare te historise

Dje vendosa ti them babit gjithcka. Kisha shume frike mos nxehej me mua megjithate ja thashe te gjitha gjerat. Ai u nxeh shume keq me mamin dhe filloi te thyente objektet ne shtepi kur i thashe qe ajo e tradheton por me mua nuk kishte aspak nerva.

Mami filloi te uleriste dhe te qante, madje i gjuajti edhe babit me grushta dhe me shkelma. Une i thashe mamit qe nuk dua ti shoh me surratin dhe per mua eshte e vd’ekur. Babi e nxorri nga shtepia dhe i tha te shkoje te jetoje ku te doje derisa te vendosi se cfare do beje me mamin do ta ndaje apo do vazhdojne bashke. Une per vete nuk do ti flas me me goje cfaredo qe te vendosi babi.

Mami me shkruan cdo dite dhe me merr ne telefon duke me kerkuar falje por une nuk dua tja di me fare. Me babin te beje cte doje. Me mua i ka mbyllur hesapet.