Habit Monika Kryemadhi: “Rama është dhelpër, Berisha bishë, Luli kafshë Hollandeze ndërsa Iliri është..

Kryetarja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka krahasur krerët e politikës me kafshët.

Në një intervistë që ka dhënë për ‘Top Radio Albannia’, Kryemadhi ka krahasuar Ramën me shqarthin, Berishën me bishën, Metën me luanin, ndërsa Bashën e ka krahasur me një kafshë hollandeze e më pas ka thënë se kreu i opozitës mund të ngjajë me kaprrollin se ecën shpejtë.

Pjesë nga Intervista:

Kryemadhi: Ramën do ta krahasoja me shqarthin ose siç i thonë tjetër kunadhe, sepse është një kafshë që del vetëm natën. Berisha është bishë siç thotë dhe Bes Kallaku për të. Për Metën do zgjidhja luanin ndërsa për Bashën… (mendohet pak) ja të mendohem pak… është një kafshë hollandeze, mendoj kaprrolli se ecën shpejt.

Pyetje: Çfarë mendimi keni për veshjen e Ramës?

Kryemadhi: Nuk më plëqen, sepse vishet me çitjane. Burri duhet t’i duken pak format.

Pyetje: Po pse kanë burrat forma?

Kryemadhi: Po kanë nga mbrapa, siç kanë femrat parakolpin dhe prapakolpin, dhe burrat kanë.