Grekët janë qeflinjtë më të mëdhenj në botë. Bëjnë s*ks 138 herë në vit. Kur dashurohesh, dylli i veshit fillon të.

E cuditshme por e vertete. Greket shpallen qeflinjte me te medhenj ne planet.

  1. Ata bejne s*ks rreth 138 here ne vit dhe jane te paret ne bote ndersa te fundit ne bote jane Japonezet te cilet kryejne mardhenie vetem 45 here ne vit.

2. Sipas studimeve, meshkujt i kane “vdekje” ankesat e femrave ndersa femrat kane “vdekje” meshkujt e heshtur qe mezi flasin.

3. Kur te beni dashuri, flisni gjithmone ne veshin e majte te partneres/partnerit. Studimet kane treguar se e folura tek veshi i majte shkakton eksitim me te larte sesa e folura tek veshi i djathte.

4. Kur njerezit te cilet duhen, shohin njeri tjetrin me dashuri, rrahjet e zemres se tyre sinkronizohen me njera tjetren. Pra te dyja zemrat rrahin me te njejtin ritem.

5. Gjate puthjes aktivizohen 146 muskuj.

6. Duhen vetem 4 minuta per te gjykuar plotesisht nese do ta pelqesh nje njeri, apo nuk do te interesoje.

7. Neqoftese i detyrojme dy njerez te panjohur te ulen ne nje ambient te ngushte, te jene ngjitur me njeri tjetrin dhe te jene te detyruar te shohin njeri tjetrin ne sy, ka 90% mundesi qe te fillojne ta pelqejne njeri tjetrin.

8. Njerezit te cilet nuk kane kafshe, nuk e perceptojne dot dashurine e madhe qe kane personat te cilet mbajne kafshe. E njejta gje ndodh me njerezit te cilet akoma nuk kane pasur asnje funeral (vdekje) ne familje. Ata nuk e kuptojne dot realisht dhimbjen e atyre te cileve i ka vdekur nje i aferm. Kjo ne shkence quhet boshllek empatie. Pamundesi per te kuptuar realisht emocionet e tjetrit.

9. Njerezit te cilet kane nivel te ulet sheqeri ne gjak, kane shume me teper mundesi te jene mistrece dhe grindavece.

10. Po te mbledhesh ditet ne te cilat nje mashkull sheh femra te tjera rruges me epsh, ne nje mashkull i cili jeton mesatarisht 70 vite, rreth 365 dite te jetes se tij kalojne vetem duke shikuar femrat e tjera megjithese mund te jete i martuar.

11. Burrat te cilet puthin grate e tyre cdo mengjes ne buze, jetojne rreth 5 vite me shume se ata te cilet nuk i puthin.

12. Gjithmone ne nje mardhenie dashurie, 98% e meshkujve e thojne fjalen “te dua” para femrave

13. Nese martohesh me shokun/shoqen e ngushte, mundesia per divorc zvogelohet me 70%

14. Kur je shume i/e dashuruar dhe qendron ne telefon per rreth 1 ore duke folur me te dashuren, sasia e dyllit ne vesh rritet 700 here me shume sesa normalja.

15. 80% e femrave, kane idene e gabuar se nje mashkull i kupton se cfare jane duke menduar. Ne te vertete, nuhatja e meshkujve ndaj mendimeve te femrave eshte teper e ulet.

16. Te puthesh per vetem 10 sekonda ne buze, cliron rreth 80 milione baktere te cilat jo vetem luftojne viruset por edhe ndihmojne procesin e tretjes se ushqimeve.

17. Nese nje takim i pare dashurie do jete i kendshem dhe do kaloje mire, 97% e meshkujve do telefonojne perseri femren per ta ftuar ne takim brenda 72 oreve.

18. Mundesia qe te gjesh personin qe do, ne nje grumbull prej qindra njerezish naten eshte 20% me e larte sesa po te kerkoje njeriun qe do ne nje grumbull te madh njerezish diten.

19. Sa me shume te jesh i informuar per dashurine, aq me shume ulet mundesia qe te biesh ne dashuri.

20. Mundesia qe te perfundosh e lumtur me dashurine tende te pare ne jete eshte vetem 1%

21. Nese nje mashkull dhe nje femer takohen per here te pare dhe e shkepusin shikimin nga njeri tjetri brenda 1 sekonde, kjo tregon qe nuk lindi asnje shkendije pelqimi midis te dyve.

Të pëlqeu ky artikull? Nëse po, ndaje me miqtë ose pëlqeje. Faleminderit.

Shtypketu.com