E la i dashuri duke i thënë “je si lopë” por ajo u dobësua dhe u bë superpjeshkë. Shikoni ndryshimin e pabesueshëm.

Alida nga Australia mori lajmin shkaterrues nga mjeket e saj. Ata i thane se nuk mund te ngelej shtatzene per shkak te problemeve te medha me mbipeshen.

Pervec ketij lajmi te keq, i dashuri e saj e la duke i thene se nuk e duronte dot me peshen e saj. “Je si lope” ishin fjalet e fundit qe i tha ai para se te ikte perfundimisht nga jeta e saj.

27 vjecarja Alida Dweyer kishte vite te tera qe ushqehej me ushqime te gatshme fast food. Sipas saj, qe kur ishte ne shkolle njerezit talleshin gjithmone me peshen e saj.

“Kur me la dhe i dashuri atehere e ndava mendjen qe duhej te dobesohesha se sben me cdo kusht” tha ajo. Alida hoqi dore nga te gjithe ushqimet e shpejta dhe brenda nje viti pesoi nje transformim te pabesueshem.

Ndryshimi ishte aq i madh sa i dashuri i saj nuk i besoi syve kur e takoi nje vit me pas. Shume familjare te saj kane veshtresi te besojne qe ajo eshte i njejti njeri.

“Tashme ndjehem tmerresisht konfidente me veten“ u shpreh Alida. Mund te dal me ne fund me rroba banjo pa u sikletosur dhe gjithashtu jam bere objekt frymezimi per shume njerez.