Djali i vogël: “U bë një javë që më vjen çdo natë një grua fantazmë në dhomën time dhe më bën këtë kërkesë të çuditshme”

Nje djale i vogel 8 vjecar ka bere shume merak familjen e tij sepse trembet te fleje gjume naten. Sipas tij ka nje jave qe hija e frikshme e nje gruaje shfaqet ne dhomen e tij.

Familjaret e tij akoma nuk po arrijne te kuptojne nese ajo qe sheh djali eshte e vertete apo eshte makth qe i shfaqet gjate gjumit.

Femija i ka thene atyre se gruaja/fantazme i ben nje kerkese te cuditshme kur shfaqet ne dhomen e tij. Ajo me nje ze te frikshem dhe me fjale te pakuptueshme mire, i kerkon femijes te mari dicka nga dhoma e tij ose ti vendosi dicka tek kepucet.

Gjyshja e djaloshit thote se u be 1 jave qe ai ka shume frike te fleje naten dhe gjate gjithe kohes dridhet. Sipas saj keto imazhe mund te vijne nga fantazia e zhvilluar e femijes. Nena e djalit nderkohe eshte e bindur se kjo nuk eshte fantazi por duhet te jete dicka e vertete sepse kerkesat e gruas/fantazme jane shume specifike per te qene pjelle e fantazise.

Sipas prinderve, 1 jave eshte kohe shume e gjate per makthet. “Nje makth mund te zgjasi 1 ose 2 dite por jo cdo nate. Do ta cojme djalin ta vizitojme tek doktori por une jam e bindur qe mund edhe te jete ndonje demon” tha e ema e djalit.