Dhëndrri lejohet të hyjë në spitalin Shefqet Ndroqi për të vizituar vjerrën. U tmerrua nga ajo që i panë sytë.

Nje mashkull me inicialet K.K me ne fund eshte lejuar te hyje ne spitalin misterioz Shefqet Ndroqi, ku thuhet se po behet nami me pacientet me korona.

Mbas kerkesave te vazhdueshme te gruas per te pare nenen e saj, dhendrri shfrytezoi te gjitha miqesite e tij per te vizituar vjerren. Mbas vizites gruaja e pyeti:

“Zemer si ishte mami? A ishte mire? Si po e trajtonin aty brenda?”

Ai ju pergjigj:

“Hyra brenda moj grua dhe cte te them. Ohh cfare me kane pare syte. 6 doktorre po rrihnin nenen tende dhe vjerren time”

Gruaja me lot ne sy i tha:

“Po ti zemer nuk nderhyre?”

Burri ju pergjigj:

“Jo grua nuk mund te nderhyja. Mendoj se 6 veta mjaftojne per ta rrahur. Nese do ta rrihja dhe une nuk do kishte lezet”

Satirë/Humor ShtypKëtu.com © 2020. Ndalohet kopjimi këtij materiali.