Burri im sapo pranoi se më ka tradhëtuar gjatë gjithë martesës me kushërirën e tij. Si tja bëj? Ta ndaj apo jo?

Kusherira e burrit tim, vdiq 3 jave me pare ne nje aksident me makine. Kjo ndikoi shume tek burri im qe ka kaluar ne depresion dhe eshte shume i merzitur.

Sot kur u ktheva ne shtepi, te dy femijet tane, burri i kishte derguar tek nena e tij per darke. Mbasi hengra darke me burrin, me tha qe te ulesha dhe te pergatitesha sepse do me thoshte dicka bombastike.

Filloi te me tregonte per tradhetine me kusheriren e tij. Qe ti bie shkurt, ai me tha se kusherira e kishte joshur seksualisht qe kur burri im ishte 16 vjec. Aktivitetet e tij seksuale me te, kane vazhduar deri kur ai u njoh me mua. Mbasi u martua me mua, per 4 vite nuk beri me gje me kusheriren e tij. Mbas 4 vitesh ata rifilluan perseri mardhenien seksuale e cila zgjati rreth 15 vjet deri 3 jave me pare kur ajo vdiq.

Burri me tha qe tashme eshte ne doren time te vendos se cfare do behet me martesen tone, nese une dua te vazhdoj ose jo. Une jam futur ne dilema te medha sepse fakti qe ata kane qendruar bashke per kaq shume vite, do te thote se kane pasur ndjenja te forta per njeri tjetrin.

Kurre nuk e prisja qe burri im do me tradhetonte. Ai kurre nuk me kishte dhene ndonje shenje tradhetie si pershembull te vinte naten vone ne shtepi, ose ti gjeja ndonje fije floku femrash tek bluzat e tij. Gjithmone ka qene i rregullt.

Jam akoma duke qare dhe e habitur qe ma perplasi fytyres kete sekret. Tani nuk e di se cfare te bej. Cfare vendimi te marr. A ta le burrin apo jo?