44 vjeçarja nuk i jep gji fëmijëve por qenit të saj. “Fëmijëve i jap qumësht me shishe”

Kjo foto qe shihni eshte e 44 vjecares Rene Goldberry duke i dhene gji qenit te saj.

Rene tha se qeni i saj eshte “anormal” dhe i pelqen te pije qumesht nga gjoksi i saj. “Gjithashtu fakti qe i jap qenit gji me ndihmon qe te jem nje nene me e mire” tha ajo

Rene vuri re para disa kohesh se qeni i saj nuk po hante me dhe po e refuzonte ushqimin e vecante per qen. Nje dite ai lepiu shishen e qumeshtit me te cilin ajo ushqente djalin e saj te vogel dhe duket se i pelqeu. E keshtu gradualisht ajo provoi ti jepte qenit direkt nga gjoksi i saj derisa u krijua nje lidhje e ngushte midis 44 vjecares dhe qenit.

“U bene pothuajse 2 vite qe e ushqej qenin ne kete lloj menyre” u shpreh ajo per revisten Arrow. “Jam penduar qe nuk i kam dhene gji femijeve te mi por i kam ushqyer me shishe me qumesht prandaj nuk dua ta humbas me mundesine. Kur ushqej qenin me gji me jep ndjesine e memesise”

“Gjuha e qenit dridhet dhe dhembet e tij ferkohen mbas thithkes time por qenushi im eshte shume i mire dhe nuk me vret por e pi qumeshtin me kujdesin maksimal ndaj meje”

Psikologet i kane rekomanduar Rene-se qe te shkoje tek nje terapist mendor pasi nuk eshte normale kjo lloj sjellje e saj. Ne Britani nuk jane te pakta rastet kur pronaret e kafsheve kane bere gjithashtu edhe seks me kafshet e tyre dhe jane denuar sipas ligjeve ne fuqi. Nje femer vdiq sepse kryente mardhenie me qenin e saj, gje qe i shkaktoi nje infeksion shume te rende.